KLASİK OTOMOBİLLER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA SERGİLENECEK

KLASİK  OTOMOBİLLER GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA SERGİLENECEK
Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin 25 Mart Pazar günü düzenleyeceği 8. Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezisi kapsamında klasik arabaların Namık kemal Meydanı’nda sergilenmesine ev sahipliği yapıyor. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter bugün Dernek Başkanı Burçin Aliusta ve yönetim kurulu üyeleriyle organizasyonun detaylarını konuştuğu bir görüşme yaptı.
 
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin Lefkoşa’dan başlayarak Gazimağusa’ya gelecek olan klasik otomobiller gezisine destek vereceklerini belirterek, Namık Kemal Meydanı’nda ağırlayacakları klasik araçlara ilgi duyanlara güzel bir gün yaşatmak istediklerini ifade etti. Gazimağusa’da bu yıl ikincisi yapılacak etkinliğin bundan sonraki yıllarda da geliştirilerek devam etmesine önem verdiklerini, meydanda sergilenecek resimlerin satışının uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’na verilerek özellikle gençlerin uyuşturucudan uzaklaştırmak için kullanılacak olmasının da anlamlı olduğunu söyledi.
 
Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Burçin Aliusta ise, bu sezonun ilk, genel anlamda ise 8. Gezisini Beko’nun sponsorluğu Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu ile Mücadele Komisyonu’nun işbirliğinde yapacaklarını ve etkinliğe 90 aracın katılacağını söyledi. Aliusta, etkinliğin gelirinin risk altında olan çocuklar için kullanılacağını, bu açıdan faaliyet bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade etti. Gazimağusa Belediyesi ile işbirliğine ilerleyen zamanlarda da devam etmek istediklerini ifade eden Aliusta, arabalarını tarihi bir mekanda sergileyecekleri için mutlu olduklarını, 25 Mart’taki etkinliğe klasik arabası olan herkesin katılabileceğini, dernek üyesi olma şartı aranmadığı bilgisini verdi.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ