GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLİYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ  8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ   NEDENİYLE BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLİYOR

Gazimağusa Belediyesi’ne bağlı Mağusa Gelişim Akademisi ve Sinema Kulübü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 5 ve 7 Mart tarihlerinde MGA Sinema Salonunda ‘’Kadın Temalı’’ ödüllü sinema filmi ; belgesel/kurmaca kısa filmler ve yönetmen söyleşisi gerçekleştiriyor.
5 Mart Pazartesi günü saat 19:00’da Mağusa’da çekimleri yapılan yönetmenliğini Mert Yusuf Özlük’ün yaptığı senaryosunu Engin Aluç’un yazdığı çocuk gelinlere dikkat çekerek kadına yönelik şiddet teması ile farkındalık yaratan SAKLAMBAÇ adındaki kurmaca filmin gösterimi ile açılışı yapılacak. Film gösteriminin hemen ardından filmin yönetmeni Mert Yusuf Özlük ile “Kısa Film Yapımında Kadın” teması üzerine söyleşi gerçekleştirecek. Ardından ödüllü kısa film “Salıncak” ve ödüllü belgesel film “ Child Bride” ın gösterimleri ile program devam edecek. 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü MGA Sinema Kulübü film gösterimlerinin ikinci günü ise 7 Mart’ta ; yine kadın temalı ulusal ve uluslararası ödüllü film TEREDDÜT(Yeşim Ustaoğlu) ’ün gösterimi ile devam edecek.

FOTOĞRAF GALERİSİ